Kalibracja alkomatu

  1. Co to jest KALIBRACJA ALKOMATU

Kalibracja (adjustacja) jest procedurą serwisową polegającą na sprawdzeniu i regulacji urządzenia pomiarowego porównując wyniki pomiarowe z wynikami podanymi przez wzorzec jednostki miary.

Celem kalibracji jest w celu uzyskania jak najlepszej dokładności pomiarowej.

 

  1. Na czym polega KALIBRACJA ALKOMATU

Kalibracja polega na podawaniu w warunkach laboratoryjnych powietrza o określonej zawartości alkoholu do komory pomiarowej alkomatu, który został w wprowadzony w tryb serwisowy / kalibracji i regulacja wskazań alkomatu na kilku wzorcowych poziomach za pomocą oprogramowania alkomatu. w Kalibracja przeprowadzana jest w warunkach laboratoryjnych z zachowaniem wymaganych warunków  – odpowiednia temperatura, wilgotność, siła przepływu, stałe stężenie alkoholu w próbkach wzorcowanych.

 

  1. Czy zawsze alkomat można skalibrować

Czasem podczas procesu kalibracji może okazać się to nie możliwe. W takiej sytuacji niezbędny jest serwis alkomatu i na ogół wymiana sensora pomiarowego (w osobnym wpisie napiszemy jak zabezpieczyć się przed uszkodzenie sensora)

 

  1. Jak często trzeba kalibrować alkomat

Częstotliwość kalibracji podawana jest przez producentów w dokumentacji alkomat, karcie gwarancyjnej. Dobre alkomaty elektrochemiczne trzeba kalibrować co 12 m-cy lub co ok. 500 pomiarów. Profesjonalne alkomaty wymagają kalibracji 12 m-cy lub co 3000 – 4000 pomiarów

 

  1. Czym różni się kalibracja alkomat od wzorcowania

Kalibracja to regulacja alkomatu. Kalibrację może wykonać serwis alkomatów lub serwis producenta.

Wzorcowanie to sprawdzenie dokładności i potwierdzenie tego stosownym certyfikatem. Wzorcowanie może  wykonać tylko laboratorium akredytowane przez Główny Urząd Miar

 

  1. Ile kosztuje kalibracja

Koszt kalibracji w profesjonalnym serwisie to 80 – 100 zł.

Dystrybutorzy często zapewniają pakiet darmowych kalibracji. Czasem jest to jedna kalibracja, czasem 1 rok darmowych kalibracji, najlepsze firmy dają nawet 3 lata darmowych kalibracji.

 

  1. Gdzie zrobić kalibrację

Kalibrację należy wykonać w profesjonalnym serwisie producenta lub profesjonalnym i sprawdzonym serwisie alkomatów. Jest to niezwykle ważne aby kalibracja byłą wykonana prawidłowo, w odpowiednich warunkach, na profesjonalnym sprzęcie i przez profesjonalnego serwisanta.

 

GDZIE ZROBIĆ PROFESJONALNĄ KALIBRACJĘ?

Polecamy profesjonalny serwis alkomatów L.TECH, który poza kalibracją wykonuje naprawy alkomatów, wymiany sensorów, legalizację – wzorcowanie alkomatów (wydaje świadectwo wzorcowania).

Każdy alkomat po kalibracji / adiustacji otrzymuje świadectwo potwierdzające dokładność pomiatów ALKOMATU.

L.TECH – alkomat.com

Kalibracja / adiustacja / wzorcowanie ALKOMATÓW
Kalibracja / adiustacja / wzorcowanie ALKOMATÓW

WWW.ALKOMAT.COM | WWW.BEZPIECZNIE.COM | WWW.WYKRYWACZE.NET | WWW.WYKRYWACZE360.PL | WWW.MILITARIA360.PL
WWW.BABOLAT360.PL | WWW.GP360.PL | WWW.TESTALKOMATOW.PL

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *