Jak prawidłowo używać alkomatu?

Jak prawidłowo używać alkomatu żeby otrzymać prawidłowy wynik i alkomat służył długo i bezawaryjnie?

 1. KALIBRACJE – Alkomat aby podawał wiarygodny wynik musi być skalibrowany. Kalibrację można wykonać tylko w specjalistycznym serwisie, najlepiej serwisie producenta posiadanego modelu. Każdy sensor ma określoną „żywotność” między kalibracjami. W przypadku alkomatów elektrochemicznych do użytku prywatnego jest to okres 1 roku (niezależnie od ilości pomiarów) lub częściej przy intensywnym eksploatowaniu (po ok. 500 pomiarach). W przypadku alkomatów profesjonalnych jest to okres 1 roku lub co ok. 3500 pomiarów. Rzadziej kalibrujemy profesjonalne alkomaty przesiewowe (AlcoBlow) – orientacyjnie co ok. 15 tys. pomiarów.
 2. PRZECHOWYWANIE – Alkomat przechowujemy w warunkach pokojowych, nie można przechowywać stale w samochodzie, w schowku, w bagażniku (z powodu dużych wahań temperatury i wilgotności)
 3. WARUNKI POMIARU – zgodnie z instrukcją danego modelu, temperatury dodatnie
 4. ZASILANIE – jeśli alkomat nie jest zasilany z wbudowanego akumulatora to używamy tylko dobrych (najlepiej markowych) baterii ALKALICZNYCH
 5. USTNIK – ustnik musi być suchy, wolny od pozostałości alkoholu (jeśli zrobiłeś pomiar z wynikiem wskazującym alkohol to do następnego pomiaru użyj czystego, suchego ustnika)
 6. KIEDY MOŻEMY WYKONAĆ POMIAR
 • minimum 30 min. po spożywaniu alkoholu (alkomat nie służy do bicia rekordów, sprawdzamy poziom alkoholu następnego dnia lub  minimum pół godziny po spożyciu niedużej ilości alkoholu.
 • minimum 10 min. po papierosie, posiłku, napoju (warto przed pomiarem przepłukać usta

  ALKOMAT - Jak prawidłowo używać alkomatu?
  ALKOMAT – Jak prawidłowo używać alkomatu?
Kalibracja / adiustacja / wzorcowanie ALKOMATÓW

WWW.ALKOMAT.COM | WWW.BEZPIECZNIE.COM | WWW.WYKRYWACZE.NET | WWW.WYKRYWACZE360.PL | WWW.MILITARIA360.PL
WWW.BABOLAT360.PL | WWW.GP360.PL | WWW.TESTALKOMATOW.PL

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *